FACEBOOK
     

    

Ağır ve Tehlikeli İşler için Sağlık RaporuYazar: admin | Belgeler-Formlar | 25 Nis 2012 | 0 Yorum | 7.757 kere okundu.

AĞIR VE TEHLİKELİ İŞLERDE ÇALIŞACAKLARA AİT İŞE GİRİŞ / PERİYODİK MUAYENE FORMU

  • ağlık raporunun 1 ve 2 nci sayfaları, tek yapraktan oluşmalı ve bir kağıdının ön ve arka yüzüne yazdırılmalıdır.
  • Her periyodik muayene yeni bir sağlık raporu formuna işlenmelidir.
  • Özellikle meslek hastalıkları incelemelerinde işçinin önceki sağlık raporlarında sigara, içki vb. ile ilgili verdiği yanıtlar çok önemli olmakla beraber son bir yılda geçirdiği hastalıklar, son bir yılda hastanede yatıp yatmadığı, son bir yılda tedavi görüp görmediği gibi sorulara verilen yanıtlar da önemlidir. Bu da her periyodik muayenenin ayrı bir sağlık raporu üzerine işlenmesinin daha uygun olacağını göstermektedir.
  • Ayrıca her sağlık raporunun altına zorunlu olmamakla birlikte işçinin de imzasının alınması gereklidir.
  • Kontrol süresi: 18 Yaşından Küçükler için 6 ay, 18 Yaşından Büyükler için 1 yıldır.
  • İlgili mevzuat: İş Kanunu Madde:86,87, Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği Madde:5-Ek-II

 

Aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz ;

 

İNDİR

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz
Login

Video Haber

E-Posta Abonelik

Yasal Uyarı : Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, isguvenligiuzmaniorg@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizde yapılan her türlü yorumdan yorumu yapan kişi yada kişiler sorumludur. Yapılan yorumlardaki suçlamalardan ve asılsız haberlerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Belirtilen tarzda yorumlar tarafımıza bildirildiği taktirde siteden silinecektir.Bu gibi durumlarda yukarıdaki mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.
Bu internet sitesinde sunulan/yer alan üçüncü kişilerden alınan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu garanti edilmemektedir. Bu nedenle, kullanıcıların; bu siteden elde edilen içerik, görüş ve bilgilere dayanarak hareket etmeden önce içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri/ettirmeleri ve bu içerik, görüş ve bilgilere dayanarak alacakları kararları bu kapsamda vermeleri önerilir. İçerik, görüş ve bilgilerin yanlışlık veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmediği gibi, bu içerik, bilgi ve görüşler site sahibini bağlamamaktadır.Sitemizi ziyaret eden herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır. Program ve belgelerde hiçbir değişiklik yapılmadan, kaynaklar olabildiğince korunarak ve (..) ile gösterilerek paylaşılmaya çalışılmıştır. İçeriği hakkında uygun olmadığını düşündüğünüz belge, makale, program, ... , veya internet sitesi ile ilgili özel durumu bildirmeniz halinde gerekli düzeltmeler olabildiğince acil yapılmaya çalışılacaktır.