FACEBOOK
     

    

İSG Uzmanı Bulundurma Zorunluluğu Erteleniyor mu ?Yazar: admin | İş Güvenliği Uzmanı | 17 Haz 2013 | 0 Yorum | 5.169 kere okundu.

6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa istinaden bilindiği gibi 1 temmuz 2013 tarihinde itibaren 50′den az çalışanı bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerin de iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurması gerekiyor.Bu kanunun yürürlüğe girmesine sayılı günler kala 14.06.2013 tarihinde 221337 sayılı evrak no ile TBMM onayına sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 42. Maddesi, 1 Temmuz 2013 tarihinde kapsama girecek işyerlerinin kapsama giriş tarihinin bir yıl uzatmasını içermektedir.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yetkililerinin bir çok işyerinin bu kanuna tam anlamı ile hazır olmadıklarını belirtmesinin ardından, torba yasaya eklenen maddenin içinde bulunduğu tasarının kanunlaşması halinde 6331 sayılı yasanın 38. Maddesi şu şekilde değişecektir.
MADDE 38
Bu Kanunun;
a) 6 ve 7 nci maddeleri;
1) 4857 Sayılı İş Kanunun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri için yayım tarihinden itibaren dört yıl sonra1,
2) 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için yayımı tarihinden iki yıl sonra2,
3) Diğer işyerleri için yayımı tarihinden itibaren altı ay sonra.

 

Söz Konusu teklifi aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz ;

 

İNDİR

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz
Login

Video Haber

E-Posta Abonelik

Yasal Uyarı : Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, isguvenligiuzmaniorg@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizde yapılan her türlü yorumdan yorumu yapan kişi yada kişiler sorumludur. Yapılan yorumlardaki suçlamalardan ve asılsız haberlerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Belirtilen tarzda yorumlar tarafımıza bildirildiği taktirde siteden silinecektir.Bu gibi durumlarda yukarıdaki mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.
Bu internet sitesinde sunulan/yer alan üçüncü kişilerden alınan tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu garanti edilmemektedir. Bu nedenle, kullanıcıların; bu siteden elde edilen içerik, görüş ve bilgilere dayanarak hareket etmeden önce içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri/ettirmeleri ve bu içerik, görüş ve bilgilere dayanarak alacakları kararları bu kapsamda vermeleri önerilir. İçerik, görüş ve bilgilerin yanlışlık veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmediği gibi, bu içerik, bilgi ve görüşler site sahibini bağlamamaktadır.Sitemizi ziyaret eden herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır. Program ve belgelerde hiçbir değişiklik yapılmadan, kaynaklar olabildiğince korunarak ve (..) ile gösterilerek paylaşılmaya çalışılmıştır. İçeriği hakkında uygun olmadığını düşündüğünüz belge, makale, program, ... , veya internet sitesi ile ilgili özel durumu bildirmeniz halinde gerekli düzeltmeler olabildiğince acil yapılmaya çalışılacaktır.